प्युठानका ११ बर्षे क्यान्सर पीडित बालकलाई सहयोगको अपिल।

Sharing is caring!

प्युठान जिल्ला गौमुखी गा.पा.-७, नारिकोट अवस्थित ११ बर्षे बालक सन्दिप सुनार ब्लड क्यान्सर जस्तो प्राणघातक रोगबाट ग्रसित छन।एक हप्ता अगाडि बाल कान्ति अस्पतालमा भर्ना भएका सन्दिपलाइ २ दिन अगाडि मात्र अस्पतालले ब्लड क्यान्सर भएको प्रमाणित गरेको हो।

बुवा राजु सुनार र आमा शान्ता सुनारको जेठा सुपुत्रका रुपमा जन्मिएका सन्दीपलाइ यति ठुलो रोग लाग्ला भनेर परिवारले कल्पना सम्म पनि गरेको थिएन।राजु आफैमा अपांग छन। एक हातको मदतले दिनभर मजदुरी गरि परिवारको छाक टार्दै आएका थिए राजु।चार छोराछोरी सहित ६ जनाको परिवारलाई बिहानबेलुका छाक टार्न पनि धौधौ थियो।जेठो छोरा बढ्ला र छिट्टै कमाउने होला भनेर आश गरिरहेका राजु र शान्ता माथी एक्कासी बज्रपात निम्तियो र सपनाको किरण सन्दिप अस्पतालको बेडमा पुग्यो।

“जहाँ होचो त्यही घोचो” भनेझै अत्यन्तै विपन्न परिवारमाथी यति ठुलो समस्या निम्तियो।आर्थिक स्थिति अत्यन्तै कमजोर भएकाले भोली पैसाकै कारण छोरालाई बचाउन नसकिने होकि भन्ने चिन्ताले राजुलाइ पिरोल्छ।उहाँ संगको भेटमा गुनासो पोख्दै हामीसंग कुराहरु साट्न थाल्नुभयो, “भाइ मेरो दुर्घटना परेको पनि १४ बर्ष भैसक्यो।त्यतिबेला ईन्डियामा मेरो राम्रो कमाइ हुन्थ्यो।तर भाग्यले साथ नदिएपछि कसैको केहि लाग्दो रहिन्छ।हात यस्तो भएपछि घरमै फर्की एक हातले मजदुरी गर्नुबाहेक मसंग अरु विकल्प रहेन”।

अन्तिममा उहाँले आफ्नै छोरा-भाइ सम्झी सहयोग गरि बचाइदिनुहुन अपिल पनि गर्नुभयो।
सहयोगको लागी सम्पर्क नम्बर:
बुव राजु सुनार- 9867675623
सामाजिक अभियन्ता शन्तोस कुवर-9851049837

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

पुरानो पोस्ट